KADRA

KADRA

Indywidualne lekcje skrzypie:

 

KONRAD DRAGAN – ogólnopolski konsultant Centrum Edukacji Artystycznej, doświadczony pedagog, juror na międzynarodowych, ogólnopolskich konkursach i przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej.

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wiele lat pracował w Orkiestrze Kameralnej PRiTV w Katowicach. Koncertował w Europie, Ameryce i Azji.

Pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, gdzie odnosi spektakularne sukcesy pedagogiczne. Jego wychowankowie, to m.in. Sara Dragan, Michał Krajewski, Milena Pioruńska, Natalia Dragan.

Jego wychowankowie triumfowali na wielu konkursach w Polsce i za granicą, m.in. Warszawa, Lublin, Moskwa, Paryż, Nowy Jork, Berlin. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia pedagogiczne.

Pomysłodawca i juror Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini” w Legnicy, który powstał w 2003 roku.

Jako ogólnopolski konsultant Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie prowadzi konsultacje w szkołach muzycznych w całej Polsce. Konrad Dragan jest członkiem komisji przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej oraz jurorem konkursów ogólnopolskich (Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Jak Wieniawski”Lublin) i międzynarodowych („Młody Paganini”Legnica).

Od ponad 20 lat prowadzi klasę mistrzowską podczas Kursów Mistrzowskich „Uczniowie Mistrzów” w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym i Pałacu w Krzyżowej.

 

Koszt- 100 zł/45 min. (rezerwacja mailowa, płatne na miejscu, po przyjeździe)

 

 

Dyrygent:

 

KACPER BIRULA – jest dyrygentem i skrzypkiem. Studiował dyrygenturę we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego oraz drezdeńskiej Hochschule für Musik w klasie prof. Ekkeharda Klemma. Oprócz tego ukończył bydgoską Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec prof. Henryka Bałabana. Jeszcze podczas studiów występował wielokrotnie z polskimi orkiestrami symfonicznymi.

Prowadził koncerty finałowe Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci, wystąpił również z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Występował w Polsce, Niemczech, Anglii i Chinach. Obecnie jest szefem Świdnickiej Orkiestry Kameralnej oraz dyrektorem Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Świdnicy.

 

Wychowawcy:

 

Muzycy i językowcy, kadra wykwalifikowana, zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty:

Asia, Aldona, Gabrysia, Sebastian;)

Kierownik –  Alicja Dragan, skrzypaczka, nauczycielka, od 25 lat organizatorka kursów mistrzowskich w Krzyżowej, kolonii muzycznych, konkursów skrzypcowych, jurorka na konkursach i przesłuchaniach.

Prywatnie mama dwóch skrzypaczek 😉