O Nas

Alicja Dragan

skrzypce

ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu / filia w Szczecinie.
Współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, Filharmonią Szczecińską, Orkiestrą Kameralną CAMERATA, orkiestrą ACADEMIA. Dokonała nagrania Koncertu skrzypcowego J.Sibeliusa dla TVP o/Szczecin oraz wraz z Orkiestrą ACADEMIA – dwóch płyt CD (DUX). Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini”, który powstał w 2003 r.
W przeszłości wieloletni koncertmistrz Legnickiej Orkiestry Symfonicznej, członek Rank Quartet oraz kwartetu Millenium.
Alicja Dragan jest animatorką życia kulturalnego Legnicy, nagrodzoną przez Prezydenta Miasta odznaczeniem „Zasłużona dla Legnicy”oraz wpisana przez Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA do katalogu „Legniczanie Znani i Lubiani”. Pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, odnosząc duże sukcesy pedagogiczne. Jej uczniowie to laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia pedagogiczne. Od 1999 roku organizatorka Kursów Mistrzowskich „Uczniowie Mistrzów” oraz Letnich Warsztatów Orkiestrowych .
Alicja Dragan jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy „SEMPRE ARTE”.

Konrad Dragan

skrzypce

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wiele lat pracował w Orkiestrze Kameralnej PRiTV w Katowicach. Koncertował w Europie, Ameryce i Azji.
Pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, gdzie odnosi spektakularne sukcesy pedagogiczne. Jego wychowankowie triumfowali na wielu konkursach w Polsce i za granicą, m.in. Warszawa, Lublin, Moskwa, Paryż, Nowy Jork, Berlin. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia pedagogiczne. Pomysłodawca i juror Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini” w Legnicy, który powstał w 2003 roku.
Jako ogólnopolski konsultant Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie prowadzi konsultacje w szkołach muzycznych w całej Polsce. Konrad Dragan jest członkiem komisji przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej oraz jurorem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
Prowadzi klasę mistrzowską podczas Kursów Mistrzowskich „Uczniowie Mistrzów” w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej.